Які потрібні транспортні документи при морському перевезенні?

October 07 2021
транспортные документы при морской перевозке

Морські перевезення — одна з найбільш недорогих і затребуваних послуг в сфері транспортної логістики. Перевезення морем, як і будь-який інший вид вантажоперевезень, передбачає якісну організаційну та документальну підготовку. Сьогодні ми поговоримо про те, які потрібні транспортні документи під час морського перевезення і що означає кожен з них.

Вантажні документи на морському транспорті. Особливості документального оформлення.

Щоб спростити зовнішньоекономічну діяльність, ведення документації уніфікується і стандартизується. Це стосується всіх видів перевезень, крім морських. Головна особливість оформлення документів для морських перевезень полягає в прихильності традиціям. Наслідком довгої історії морського транспорту стало те, що у кожного перевізника з’явилися свої варіанти оформлення транспортних документів.

Які документи оформляються на перевезення морським видом транспорту

Список необхідних документів під час перевезення морським транспортом:

  • Коносамент. Коли клієнт звертається в морську логістичну компанію і довіряє їй вантаж, він повинен отримати від перевізника спеціальний документ, що захищає його права. Цим документом є коносамент. Морський перевізник, видаючи цей документ, засвідчує вантажовідправника в тому, що він прийняв вантаж до перевезення і зобов’язується доставити його до пункту призначення і передати одержувачу.
  • Морська накладна. Транспортний документ, який використовується в морських перевезеннях і підтверджує факт прийняття вантажу судновласником (перевізником) до подальшої перевезення. Такий документ не відноситься до товаросупровідних і його назва може змінюватися в залежності від країни.
  • Штурманська розписка. Це судновий документ, який підтверджує те, що товар був прийнятий на борт і видається він вантажовідправнику судовою  адміністрацією. Штурманська розписка може виступати в якості супровідного документа, якщо є відсутнім коносамент або попередня домовленість.
  • Пакувальний лист. Супровідний документ до вантажу, у якому перераховуються види, артикули, вага, сорти та інші характеристики товару.
  • Докова розписка. Документ, який підтверджує факт прибуття вантажу на пірс з метою його відправки на судно. За формою і змістом документ схожий з коносаментом. Після того як такий документ був отриманий, вантаж можна почати готувати для міжнародної відправки.

Інші документи, необхідні для оформлення міжнародних морських перевезень

Морські вантажоперевезення припускають ще ряд документів, які необхідні для організації міжнародних вантажоперевезень. Йдеться про гарантійні листи, вантажні і контейнерні маніфести, різні рахунки і повідомлення.

Підготовка документів — важливий етап вантажоперевезень морем

Морське перевезення — це процес складний і багатоетапний, і він вимагає наявності пакетів документів, які потрібні на етапах вантажно-розвантажувальних робіт. Ігнорування правил оформлення документів може призвести до того, що відправка товарів буде відстрочена на невизначений термін.

Якщо у вас немає часу збирати документи для морського перевезення вантажів, ви можете скористатися послугами нашої компанії. Ми знаємо, які потрібні документи, як їх отримати і правильно оформити. Наша допомога — це можливість відправити вантаж без затримки.