Мультимодальні перевезення: плюси і мінуси

January 16 2021
Что такое мультимодальные перевозки - фото

Що робити, коли вантаж неможливо перевезти одним видом транспорту, наприклад, поїздом або авіа? Спеціально для вирішення такого питання логістичні компанії пропонують скористатися мультимодальних перевезень.

Що таке мультимодальні перевезення?

Простіше кажучи, мультимодальні перевезення означають комбіновану або змішану транспортування вантажу, при якій як мінімум логістичною компанією буде задіяно два види транспорту (річковий, морський, ж / д, автомобільний та інші). Логістична компанія повністю бере на себе відповідальність за організацію і саму перевезення.

Такий тип перевезення вважається максимально ефективним, тому що він дозволяє використовувати переваги кожного виду транспорту: швидкість, безпека, ціну, точність і т.д.

Мультимодальні перевезення є актуальними тоді, коли стоїть завдання перевезти вантаж на великі відстані або навіть з одного континенту на інший. Також це буде доречним, якщо мова йде про перевезення небезпечних, цінних або нестандартних вантажів.

Мультимодальні перевезення потрібні:

 • якщо відсутня пряме сполучення між відправником і отримувачем, і внаслідок чого неможлива доставка одним видом транспорту.
 • потрібно перевезти вантаж від різних перевізників.
 • є необхідність заощадити кошти.

Мультимодальні перевезення особливості:

 1. Транспортування вантажу здійснює одна компанія, яка забезпечує його збереження і відповідає за безпеку.
 2. Для усунення технічних неполадок потрібно набагато менше часу.
 3. При складанні маршруту значення має побажання замовника.
 4. Товар можна доставити в будь-яку точку міста.
 5. Вартість доставки виходить нижче.
 6. Якщо при мультимодальних перевезеннях використовується автотранспорт, то вантаж можна привезти безпосередньо до замовника.

Мультимодальні перевезення мають і недоліки, серед яких:

 1. Для перевезення вантажу використовується відразу кілька видів транспорту, а також має місце бути часта розвантаження і вантаження. Це збільшує ризик пошкодити або втратити товар.
 2. Контроль над товаром ускладнюється.
 3. Терміни доставки збільшуються.

Багатьом може здатися, що організація мультимодальних перевезень – це процес непростий і заплутаний. Насправді він просто вимагає від організаторів хорошого досвіду в цій сфері та професіоналізму. Навіть найменша помилка може призвести до невдачі, що стане причиною збитків для замовника.