Види маркування вантажів

January 16 2021
Маркування вантажів

Міжнародні перевезення вимагають суворого дотримання і проходження певних правил, зокрема обов’язкового маркування для перевезення вантажу. Щоб він був доставлений в точку призначення не тільки вчасно, а й без пошкодження, обов’язковою умовою є наявність транспортного маркування. Грамотна маркування надасть робочим всю необхідну інформацію щодо того, як правильно поводитися з конкретної посилкою, щоб не тільки зберегти без пошкодження вміст, але також забезпечити дбайливу доставку.

Цілі, які переслідує міжнародна маркування вантажу:

 • Надає повну інформацію про те, що знаходиться всередині упаковки.
 • Мінімізує ризик можливого пошкодження товару.
 • Рекомендує, як максимально дбайливо поводитися з товаром під час завантаження / розвантаження, а також при подальшому транспортуванні, розпакування і зберіганні.
 • Сприяє тому, щоб посилка була доставлена максимально швидко до місця призначення.

 

Таблица маркировки грузовІснує 4 види маркування вантажу:

 1. Товарна. Маркування наносять там, де товар безпосередньо був виготовлений. Називається таке маркування виробничої. У цю групу входять клейма, ярлики, бирки, етикетки та ін.
 2. Відправне. Надає інформацію про номер і знаку відправника, кількості місць в партії. Також вказується маса нетто і брутто, пункт відправлення та призначення, найменування одержувача і відправника.
 3. Транспортна. Містить маніпуляційні знаки і надає інформацію про відправника та одержувача, а також способи поводження з продукцією при її зберіганні і транспортування.
 4. Спеціальна. Таке маркування представлена у вигляді попереджувальних написів і символів, які інформують про те, як потрібно правильно поводитися з вантажем, як його зберігати, перевозити занурювати і виконувати інші маніпуляції.

Транспортне маркування має наносити перевізник, все решта – вантажовідправник.

Залежно від типу тари, маркування наноситься декількома способами:

 • Штампуванням.
 • Випалюванням знака або номера.
 • Маркувальної машиною.
 • Шляхом проходження позначень на щільної поверхні.
 • При використанні фарби і трафарету.
 • Методом друкарні, літографії та ін.

Як потрібно правильно маркувати міжнародні вантажі?

Вантажі, які будуть переміщатися за межі державних кордонів, повинні бути класифікованими і з нанесеними спеціальними знаками. Це потрібно для того, щоб гарантувати їх безпечне транспортування.

Крім обов’язкових знаків на вантаж також наносять товарний знак, маршрут прямування, номер замовлення та наряду, кінцевий пункт доставки, марку відправника партії та ін.

Не завжди відправник знає, як потрібно правильно промаркувати товар, тому цю турботу найчастіше бере на себе логістична компанія. Це стане гарантією того, що партія буде доставлена ​​в пункт призначення без втрати товарного вигляду і зберігши цілісність.