Організація транспортних перевезень передбачає оформлення цілого ряду документів. Одним із них є букінг. Це документ, який дозволяє правильно спланувати вантажоперевезення та грамотно скоординувати дії всіх учасників, які задіяні у цьому процесі. Як правило, оформлення цього документа викликає чимало запитань як у клієнтів, так і постачальників. Сьогодні ми поговоримо про те, що таке букінг у логістиці і що важливо знати під час вирішення цього питання.
Тонкощі грамотних вантажоперевезень
Бізнес багатьох компаній виходить далеко за межі одного континенту, що істотно ускладнює схему доставки. Але при цьому виникає ще одна проблема, яку на даний момент в силу об’єктивних причин жодна компанія вирішити не може самостійно. Окремо взята фірма не здатна надати на борт стільки вантажів, скільки може взяти великотоннажне судно, адже мета власника транспорту полягає в тому, що використовувати судно з максимальною віддачею. При цьому власник вантажу хоче вирішити свої питання із мінімальними фінансовими вкладеннями.
З таким завданням допоможе впоратися транспортно-експедиторська компанія, яка є тією самою ланкою, що налагоджує взаємодію між судновласником та відправником вантажу.
Як дізнатися, де знаходиться контейнер?
Існують спеціальні онлайн сервіси, які є найкращими помічниками у відстеженні контейнерів. Щоб знайти контейнер, потрібно зробити наступне:
- Відкрити сервіс та вибрати судноплавну лінію, що здійснює перевезення.
- У поле ввести номер контейнера, номер коносамента або номер букінгу контейнера.
Що таке букінг морських перевезень?
Букінг – це англійське слово, що означає резервування. Бронювати можна не тільки квитки, номери в готелях або апартаменти, але також місце на судні для вантажу (або все судно). Також букінг у логістиці означає саму процедуру розміщення вантажу.
Порядок резервування місця – процедура досить трудомістка і подекуди носить бюрократичний характер. Завдання відправника вантажу полягає в тому, щоб заповнити букінг-ноут (заявку на бронювання). Однак вести документообіг акуратно і без помилок буває не просто і вимоги до заповнення постійно змінюються.
Фахівці транспортно-логістичних компаній допоможуть впоратися з цим непростим завданням. Ви зможете заощадити час і нерви, а також буде зведений нанівець ризик зриву термінів через випадково допущені помилки.
Які дані має надати вантажовласник?
- контакти відправника: ім’я конкретної особи, яка відповідає за відвантаження, а також адресу її електронної пошти та номер телефону.
- найменування порту.
- розмір та тип контейнера.
- порт призначення.
- опис товару, його вага та габарити.
- номер замовлення.
- дата, коли вантаж буде готовий до завантаження в контейнер.
Після того як контейнерна лінія надішле підтвердження букінгу з привласненим номером, можна приступати до стаффування.
З усіх питань щодо букінгу морських перевезень ви можете звернутися до нашої компанії. Ми надамо детальну консультацію та розповімо, як можна максимально спростити багато логістичних процедур.