Транспортування вантажу будь-якого типу завжди супроводжується ризиками. Може трапитися поломка або навіть повне знищення товару. Навіть просто порушення умов зберігання може призвести до найсумніших наслідків. Існує одна група товару, до перевезення якої слід поставитися ще більш уважно — це крихкий вантаж (товар). Як відправити крихкий вантаж, щоб забезпечити його цілісність і захистити від можливих впливів? Ми більш детально розповімо в цьому матеріалі.
“Обережно! Крихкий вантаж! “
Правила перевезення крихких вантажів дуже прості — вантаж потрібно ретельно упакувати, зафіксувати в кузові машини і маркувати спеціальними позначками.
Класифікація крихкого вантажу
Крихкими вважаються ті предмети, які мають специфічні характеристиками — тобто вони можуть зламатися при падінні, сильному тиску, а також внаслідок механічного впливу і неакуратне поводження.
Існує кілька видів груп
- Антикварні об’єкти.
- Посуд і столові аксесуари зі скла, порцеляни, кераміки, кришталю.
- Люстри, дзеркала, годинники та інший декор.
- Комп’ютери, гаджети і інша побутова та офісна електроніка.
- Сантехніка.
- Автозапчастини.
До перевезення кожної групи товарів висуваються певні вимоги, тому такий товар не підходить для звичайної доставки.
Як відправити крихкий вантаж? Вибір транспорту
Тендітні товари можуть бути відправлені:
- Авіалайнерами.
- Автомобілем, якщо кузов оснащений спеціальними фіксують пристосуваннями.
- Ж / д транспортом.
- Морськими судами.
Вибираючи спосіб доставки, важливо враховувати не тільки специфіку товару, але і відстань. Також варто врахувати, що перевезення крихкого вантажу стоїть вище перевезення звичайного, тому що логістична компанія несе відповідальність за його збереження. Найдорожчий вид перевезення — це авіа, більш доступний за ціною спосіб — автотранспорт.
Правильна упаковка — запорука збереження товару
Плануючи перевезти крихкий вантаж, потрібно розуміти, що обійтися звичайними коробками не вийде. Спочатку товар або його окремі елементи потрібно упакувати в захисний шар, а потім в контейнер або міцний ящик. В дорозі дуже важливо уникнути тряски, тому всі наявні порожнечі в тарі потрібно заповнити.
Як пакувальних засобів можна використовувати:
- Пінопласт.
- Повітряно-бульбашкова плівка.
- Короб з заліза і дерева.
- Пакувальний папір.
- Картон.
- Поролон.
- Піну-герметик.
- Гранули полістиролу.
- Спінений поліетилен.
Для забезпечення більш сильною захисту перераховані вище матеріали можна комбінувати.
Що стосується зовнішньої захисту, то вантажі потрібно закріпити спеціальними пристосуваннями, що стане гарантією фіксації товарів при різких ударах або в результаті випадкового падіння.
Маркування крихких вантажів
На тару, в яку поміщається крихкий вантаж, наносять спеціальні позначення, які будуть попереджати про дбайливого ставлення і в цілому будуть інформувати про специфіки транспортування.
Доставка крихких вантажів вимагає від вантажоперевізника досвіду, а також чіткого виконання суворих правил. Тому таке завдання слід довіряти тільки надійній логістичній компанії.