Китай є лідером з виготовлення продукції легкої, хімічної та харчової промисловості, а також товарів тривалого користування. Головною метою великих та дрібних європейських підприємців є налагодження тривалої та вигідної співпраці з китайськими партнерами. Однак сьогодні власники вантажів більше воліє користуватися послугами залізничних перевізників, тому що доставка морем виходить не тільки дуже довгою, а й дорогою. Скільки йде контейнер з Китаю до Європи та наскільки виправданою буде ціна доставки?
Що пропонує морська логістика?
- Вартість доставки в рази нижче інших способів.
- Можна доставити вантаж у будь-який порт світу.
- Можна доставляти великі партії.
- Перевалочні процедури є мінімальними.
Єдиний істотний мінус морських перевезень – це тривалість маршруту. Так, вантаж із Китаю до Європи може йти близько 40-45 днів. Для порівняння, доставка залізничних зайняла б днів 7-10.
Доставка товару з Китаю відбувається через один океан і кілька морів. Відправлення може стартувати як з Гонконгу, так і з іншого портового міста Южно-Китайського моря. Якщо говорити про доставку товару в Україну, то можуть бути складені різні маршрути доставки вантажів з Китаю через море, але зазвичай це означає перевезення до Одеси, де й відбуваються розвантажувальні роботи.
Основні морські порти Китаю
- Гонконг.
- Нінбо.
- Гуанчжоу.
- Циндао.
- Шекоу.
- Сямінь.
- Янтьян.
- Шанхай.
- Далянь.
- Шеньчжень.
Маршрут доставки товару з Китаю включає такі європейські порти
Порти Німеччини
- Гамбург.
- Бремерхафен.
- Вільгельмсхафен.
- Кіль.
Скільки йде корабель із Китаю до Європи
- Далекосхідні порти — 7-10 діб.
- Порти Балтійського басейну – 35-50 діб.
- Порти прибалтійських країн – 45-60 діб.
Іншими словами, вирішуючи, який спосіб вибрати для перевезення товару з Китаю, важливо враховувати кілька факторів: вага та габарити вантажу, вартість послуги та терміни доставки. З моменту підписання контракту до моменту, коли вантаж буде доставлений до порту призначення, проходить зазвичай кілька місяців, тому якщо вантаж потрібно отримати в грудні, то вже в серпні треба знайти постачальника з товаром.
Якщо говорити про товари, то найчастіше морем з Китаю доставляють або дуже недорогі вантажі, або важкі та/або габаритні. Доставка морем сьогодні вважається найоптимальнішим варіантом для європейських підприємців.
Але є ще нюанс
Вантажоодержувач повинен розуміти і бути готовим до того, що доставка може бути затримана, тому що характерна риса судноплавних ліній полягає у порушенні графіка поставок. Часто, наприклад, через погодні умови або через те, що маршрут був обраний неправильно, доставка може бути затримана на 10-14 днів.
На запитання, скільки пливе корабель з Китаю до Європи, вам завжди відповість кваліфікований спеціаліст логістичної компанії. Також він прокладе маршрут доставки, оптимальний для виду вантажу.