Одна з головних завдань вантажоперевезень — забезпечити збереження товару на кожному етапі. У цій статті ми розповімо про те, які види упаковки вантажу бувають. Зокрема розглянемо такий найбільш популярний вид упаковки як тара. Отримана інформація буде актуальною для виробників, які знаходяться в пошуку рішення, як убезпечити свій товар під час його транспортування до пункту призначення.
Під час навантаження і розвантаження, а також зберігання вантаж відчуває різного роду впливи. Їх три: механічні, кліматичні та біологічні. Йдеться про удари, вібрації, дії атмосферних опадів і перепади температур, а також не виключається факт пошкодження вантажу гризунами, комахами та іншими живими організмами.
Убезпечити вантаж від впливу перерахованих вище факторів можна, але для цього дуже важливо підібрати правильну упаковку. В цьому випадку можна бути впевненими, що вантаж буде доставлений в пункт призначення в тому стані, в якому його відправили.
Правильно підібрані пакувальні матеріали спільно з тарою полегшує надійну фіксацію вантажу. В результаті це також істотно полегшує виконання навантажувально-розвантажувальних робіт.
Залежно від того, потрібно чи ні упаковувати товар, існує 3 види вантажів.
- ті, що можна транспортувати без упаковки.
- ті, що можна транспортувати тільки в упаковці.
- ті, що вимагають часткової упаковки, для захисту якоїсь деталі.
Тара. Основний елемент упаковки.
Існує кілька видів тари:
- Споживча тара (флакони, банки, коробки). Саме в ній товар потрапляє до покупця.
- Додаткова. Для захисту вже упакованих виробів від різного роду впливів використовують додаткову упаковку. Крім цього така тара дозволяє комплектувати партію виробів, в результаті чого можна більш раціонально використовувати простір.
- Транспортна (ящики, бочки). Упакований в споживчу і додаткову тару вантаж також потребує упаковки, в даному випадку, транспортної. Така тара стане надійним захистом від можливих ударів і сильних механічних пошкоджень. Т
Якість упаковки вантажу надає велике значення в цілому на якість транспортування. Не варто економити на упаковці або робити це “як-небудь”, інакше це може призвести до неприємних наслідків.
Типи тари в залежності від способу виготовлення
- Жорстка. Найбільш відповідний варіант для пакування крихких товарів. Для виробництва такої тари використовується скло, метал, дерево, пластмасу та ін.
- Напівжорстка. Виготовляється з картону, пластмаси, паперу, полімерних матеріалів.
- М’яка. Для виробництва м’якої тари використовуються полімерні і комбіновані матеріали, плівка, тканина, папір і інше.
Упаковка вантажів для перевезення — це важлива ланка всієї логістично-транспортного ланцюга. Фахівці нашої компанії на етапі підготовки вантажу визначають вид упаковки для вашого вантажу і повністю підготують його до відправки.