Що робити, якщо вантаж прийшов пошкодженим?

July 13 2021
Что делать если груз был поврежден

Пошкодження вантажу при перевезенні – це одна з проблемних ситуацій, що може виникнути під час логістичного процесу. Тому головним завданням перевізника є забезпечити його збереження. Чому перевізника? Тому що в більшості випадків вина буде лежати на ньому. Сьогодні ми поговоримо про те, які можуть трапитися ситуації на дорозі і що робити якщо вантаж прийшов пошкодженим.

Вантаж прийшов пошкодженим

Як це не сумно, але далеко не завжди відправник належним чином піклується про те, щоб захистити вантаж в процесі перевезення. В результаті при отриманні стає ясно, що вантаж прийшов з пошкодженнями, або доставлений частково – тобто не відповідає тому виду, який був зазначений в супровідних документах.

Що важливо знати?

Відповідальність за вантаж лежить на перевізнику. З того моменту, як товар був занурений в транспортний засіб і до того моменту, коли його повністю вивантажили, відповідальність лежить на транспортній компанії. Тому дуже важливо із самого початку ще на етапі прийняття вантажу його ретельно оглянути, і в разі виявлення порушень щодо якості, все це зафіксувати в CMR-накладній.

Як учасникам процесу вирішити питання, якщо під час перевезення вантаж був пошкоджений?

Вантажовідправнику

При видачі вантажу потрібно його ретельно оглянути, інакше буде складно потім довести, що пошкодження були отримані не під час транспортування.

Всі пошкодження, які будуть виявлені, потрібно зафіксувати в письмовому вигляді.

Вантажоодержувачу

Потрібно зафіксувати пошкодження, використовуючи фотозйомку і відеозйомку.

Поставити відмітки в транспортній документації.

Також треба детально відобразити ступінь пошкодження і їх характер, щоб надалі можна було уникнути проблем, пов’язаних із сумою збитку.

Перевізнику

Перевізник несе відповідальність за збереження прийнятого ним вантажу до моменту видачі. На практиці часто відбуваються ситуації, коли в разі виявлення пошкоджень вантажу, перевізники відмовляються ставити підпис у звіті або акті, тому що вважають, що це допоможе зняти із себе відповідальність за пошкоджений вантаж.

Однак це не так. Якщо одна сторона відмовляється брати участь в складанні документів, які підтверджують факт пошкодження товару, то друга сторона має повне право підписати документи в односторонньому порядку.

Вантаж прийшов пошкодженим при транспортуванні, що робити?

Якщо ви виявите, що вантаж прибув зіпсованим, треба проконсультуватися з грамотним юристом. Дуже важливо встановити розмір відповідальності перевізника, тому що відомо, що часто власники вантажу не проти істотно збільшити розмір збитків.

“RD Cargo”. Ми доставимо ваш товар в цілості й схоронності!

Наша компанія більше 15-ти років займається транспортною логістикою. До нас звертаються, коли потрібна швидка, надійна і якісна логістика. Ми перевозимо вантажі Україною і всім світом. Наше головне завдання – задовольнити потреби клієнтів і гарантувати безпечне транспортування їх вантажу.