Як імпортувати товар до України?

February 22 2022
импорт товаров в украину документы

В Україні імпортні товари, як і раніше, користуються високим попитом. Покупців приваблює висока якість продукції та можливість придбати оригінальний виріб, часто за зниженими цінами. Хоча, щиро сказати, ціна не завжди є ключовим фактором. Продавців стимулює така купівельна активність, і вони перебувають у постійному пошуку нових шляхів збуту товарів. Проте побудова бізнес-відносин та ведення торгівлі завжди ставитимете перед ними питання, як імпортувати товар в Україну?

Імпорт товарів в Україну: особливості процесу, які потрібно підготувати документи?

Ті товари, що були ввезені з-за кордону, називаються імпортними. Процес ввезення завжди передбачає вирішення низки питань, включаючи митне оформлення.

Під оформленням імпорту розуміється митна процедура, проходження якої дозволяє перебувати товару на території чужої країни необмежений термін.

Власник товару, який планує ввезти продукцію за кордон, має надати низку документів митному органу, включаючи розрахунки щодо сплати всіх податків на товари.

Які необхідні документи для імпорту в Україну?

  1. Платіжне доручення про сплату митних платежів та оплату послуг митного терміналу.
  2. Контракт, або інший документ, який використовується замість нього у міжнародній практиці.
  3. Платіжне доручення за карантинний огляд, який був завірений у Держ Карантині.
  4. Рахунок або будь-який інший документ, який визначає якість товару.
  5. Документи, що визначають країну виробництва товару.
  6. Постановка на облік.
  7. Довідка про проведення декларування валютних цінностей.
  8. Carnet TIR.
  9. Експортна декларація.
  10. Дозвольні документи.
  11. Прайс-листи, каталоги та інші документи, що підтверджують вартість та код товару.
  12. Інші документи.

Як зробити так, щоб імпорт імпорту в Україну пройшов грамотно і без наслідків?

Найголовніше правило – це вибирайте надійного постачальника. Можливо, для цього потрібно самостійно відвідати підприємство, а якщо такої можливості не буде, доручіть це сюрвеєру.

Проте зазвичай підприємці обмежуються тим, що просто вивчають відгуки про компанію і роблять запити на перевірку реєстраційних документів. А щоб переконатися в якості продукції, вони замовляють зразки продукції, щоб переконатися в гідній якості. Якщо постачальник влаштовує, можна приступати до підписання зовнішньоекономічного контракту на постачання продукції.

Нагадуємо, що імпортний товар, як і експортний, завжди підлягає оподаткуванню. І митне очищення є обов’язковим процесом.

Якщо у вас виникнуть труднощі з розумінням того, що потрібно, щоб ввозити імпортний товар, скористайтесь послугами митного брокера. Його завдання полягає у перевірці документації, підрахунку митних платежів та оформленні імпортної декларації при ввезенні.