Як відбувається завантаження контейнера на судно?

December 16 2021
погрузка контейнеровоза

Ключове питання процесу логістики – як правильно здійснити навантаження контейнерів на судно. Про те, як саме відбувається навантаження контейнера, які потрібно враховувати параметри і загалом, у чому полягає специфіка процедури, ми розповімо у цьому матеріалі.

Як правильно помістити контейнер на корабель?

Як ви знаєте, за один рейс судно може перевезти безліч контейнерів. Маючи це на увазі, безліч клієнтів звертається в логістичні компанії, з метою максимально дбайливого розміщення контейнерів. Щоб уникнути пошкодження вантажу або мінімізувати ризик деформації, вони просять розмістити свій контейнер або на палубі, або поверх інших.

Існує кілька способів завантаження контейнерів

 1. “Живий” спосіб. Такий спосіб передбачає доставку компанією-перевізником контейнера до місця доставки. Цей процес передбачає присутність самого відправника вантажу або його представника. Дуже важливо виконати всі роботи так, щоб навантаження відбулося в зазначений проміжок часу, що включається у вартість вантажних робіт. Якщо часу було витрачено більше, то та сторона, через яку відбулася затримка, повинна сплатити витрати.
 2. “Залиш і забери”. Компанія-перевізник має привезти спецконтейнер до місця, де відбуватиметься навантаження та залишити там на певний період. Вартість такого способу вища за “живий”, однак у нього є одна перевага – немає необхідності поспішати з виконанням вантажних робіт.
 3. Навантаження на складі. Вантаж доставляється на склад відправником вантажу, де потім відбувається його завантаження в контейнер.

Виконуючи навантажувальні роботи, потрібно дотримуватись кількох важливих правил

 • якщо потрібно здійснити навантаження крихких товарів, використовується ручний спосіб.
 • завантаження покладених на палети товарів має відбуватися при використанні навантажувача.
 • механізований спосіб навантаження використовується під час роботи з мішками.
 • товари, чутливі до вологи, потрібно помістити у спеціальну водовідштовхувальну тару.
 • завантаження/вивантаження сипких матеріалів здійснюється механізованим способом, не допускаючи запилення повітря.
 • щоб не допустити розвалу довгомірних матеріалів, потрібно стягнути їх між собою.

Щоб транспортування товару в контейнерах відбулося максимально дбайливо стосовно товарів, вони повинні відповідати низці вимог.

 • Доставка товару можлива лише в повністю справному контейнері, в якому не повинно бути слідів корозії та механічних пошкоджень.
 • Перед вантажними роботами контейнер повинен пройти очищення та дезінфекцію.
 • Арматура та зливні пристрої танків-контейнерів повинні бути у справному стані.

Перевезення контейнерів у світі досить розвинула і користуються великою популярністю серед відправників. Враховуючи матеріальні витрати, їм хочеться, щоб їхній вантаж був занурений і доставлений максимально акуратно в цілості та безпеці.