Класифікація морських суден за призначенням

January 20 2021
Типы морских судов для перевозки грузов

Щодня між країнами всіх континентів здійснюється транспортування вантажу в великих обсягах різними видами транспорту. Найменш витратними є перевезення вантажів морем. Таким способом можна доставити найрізноманітніші вантажі – починаючи від зернових культур, тварин, сільськогосподарської техніки та обладнання і закінчуючи нафтопродуктами. Існує досить багато видів і типів морських суден, які використовуються для перевезень окремих вантажів і про це ми розповімо детальніше.

Як правило, вид судна підбирається з урахуванням типу вантажу, який потрібно перевезти.

 1. Для транспортування конкретного тип типу вантажу використовуються вузькоспеціалізовані суду.
 2. Для доставки декількох типів вантажів однієї категорії використовують спеціалізовані судна, а для доставки вантажів різних категорій – суду подвійний спеціалізації.
 3. До багатоцільовим судам звертаються в тому випадку, коли потрібно перевезти вантаж різних категорій, з подальшою перевантаженням вертикальних і горизонтальних способом, використовують багатоцільові суду.
 4. Універсальний тип судів використовується, щоб перевезти абсолютно будь-який вантаж.

У багатьох компаній саме вантажоперевезення морем користуються найвищим попитом, тому як таким способом можна перевезти практично будь-який тип вантажу на будь-яку відстань при відносно невеликих витратах.

Класифікація морських суден представлена ​​наступним чином:

 1. Пасажирські. Такі судна використовують тільки для перевезення пасажирів. Їх відмінна риса – довгі ряди бортових ілюмінаторів.
 2. Вантажні. Решта типів суден, які не є пасажирськими.
 3. Вантажопасажирські.
 4. Спеціалізовані.

Класифікація вантажних морських суден виглядає наступним чином:

 1. Промислові або риболовні судна: логгер, куттери, траулери кормового тралення і бортового.
 2. Обслуговуючі суду: рятувальні, криголами, лоцманські, плавучі готелі, пожежні, медико-санітарні.
 3. Службово-допоміжні: перевантажувальні, снабженчіскіе суду, дебаркаржери, плавучі пристані, буксири.
 4. Судно спеціального призначення: універсальні суду, балкери, контейнеровози, напівзаглибні суду, ліхтеровози, ролкери, рефрижераторні, танкери.

Який тип морських суден вибрати?

До послуг морських вантажоперевезень в більшості випадках звертаються, коли потрібно доставити негабаритний вантаж на інший континент. Зазвичай, перевезення морем використовується як частина маршруту, коли в цілому для транспортування вантажу використовується кілька видів транспорту.

Морські вантажоперевезення – один з найбільш дешевих, але при цьому витратних за часом способів доставки товару з точки “А” в точку “Б”. Крім вартості перевагами такого виду транспортування можна назвати велику вантажопідйомність і практично необмежену здатність. Тому якщо вам потрібно перевезти товар в Україну, морський варіант транспорт стане самим економічно вигідним варіантом доставки.

Компанія RD Cargo подбає про те, щоб ваш вантаж був доставлений швидко і якісно!

Ми завжди готові більш детально розповісти вам про типи та види морських вантажних судів, і підібрати оптимальний варіант для перевезення вашого виду товару. Основними великими напрямками міжнародної доставки вантажу є Європа, США, Китай і країни Азії. Ми успішно працюємо з усіма напрямками, пропонуємо оптимальні ціни на послуги і розробляємо грамотні маршрути.

Дізнайтеся попередню вартість послуг, зателефонувавши нам по телефону. Наші менеджери завжди готові допомогти вам у виборі оптимального виду морських суден для перевезення вашого вантажу.