Плюси та мінуси авіаційного транспорту

November 17 2021
значение авиационного транспорта

Ще кілька десятиліть тому авіаційний транспорт вважався чимось дивовижним і для більшості людей недоступним. Однак сьогодні все змінилося кардинально і повітряний транспорт став активно використовуватися не тільки для перевезень пасажирів, але і для транспортування вантажу різного призначення. Значення авіаційного транспорту важко переоцінити, оскільки його застосування повністю вирішило проблему доставки швидкопсувних та цінних вантажів.

Плюси та мінуси авіаційного транспорту

Ми не перебільшимо, якщо скажемо, що повітряний транспорт є унікальним. Так, потрібно мати на увазі пристойні витрати на доставку, проте якість і, найголовніше, швидкість переміщення вантажу на великі відстані є беззаперечною перевагою.

Плюси авіаційного транспорту

  • Висока швидкість доставки. Це актуально, коли існує необхідність доставити цінні речі, товари, що швидко псуються, ліки та органи для пересадки і все, що потребує швидкої доставки до пункту призначення.
  • Можливість подолання будь-якої перешкоди, яка має рельєфний характер. Йдеться про гори, пустелі, моря, океани, провалля та ін., що зустрічається на шляху доставки. Жоден інший вид транспорту не може конкурувати з повітряним.
  • Надійність перевезень. Враховуючи, що вантаж доставляється на дуже великій висоті, то ризик розкрадання товар знижується практично до нуля. Рідкісні події можуть бути пов’язані з недбалим поводженням або проходження митного огляду.
  • Контроль он-лайн. Використання масових засобів моніторингу дозволяє перевіряти зберігання товару. Треба сказати, що така послуга є досить популярною та затребуваною у замовників, що дозволяє їм переконатися в тому, що результати перевезення будуть відмінними.
  • Зручний перетин кордонів. Митна перевірка здійснюється двічі — коли вантаж відправляється та коли прибуває. Немає потреби проходити митний контроль на кожному кордоні.
  • Можна доставити будь-який вантаж. Повітряним транспортом можна доставити вантаж будь-якої важкості та габаритів: медикаменти, металоконструкції, будівельні матеріали та багато іншого.

Чи є недоліки авіаційних вантажоперевезень?

  1. Висока вартість. Не кожен відправник вантажу може заплатити за вантажні перевезення повітряним транспортом.
  2. Не можна доставити товар від дверей до дверей. Тому відправнику вантажу слід включити до статті додаткових витрат послуги вантажних автомашин.
  3. Доставка авіа залежить від погодних умов. Гроза, сильний вітер, шторм — все це може відкладати політ на невизначений час.

Однак незважаючи на перераховані вище недоліки, більшість вантажовідправників воліють обрати для доставки вантажу саме повітряний транспорт.

Роль та значення авіаційного транспорту у світі складно переоцінити. Транспорт є важливим складником матеріальної бази економіки будь-якої країни. Від нього залежить не лише туризм, а й вантажоперевезення. Компанія “RD Cargo” докладає всіх зусиль, щоб розвивати цей напрямок, допомагаючи українським підприємцям вести успішний бізнес.