Що таке інтермодальні перевезення?

June 02 2021
інтермодальні перевезення

Інтермодальні перевезення — це особливий вид вантажоперевезень, коли для перевезення одного вантажу використовується кілька транспортних засобів. Простіше кажучи, один тип вантажу спочатку перевозять на кораблі, а потім на автомобілі, без попереднього перепакування.

Що таке інтермодальні перевезення?

Часто замовники логістичних компаній стикаються з безліччю незрозумілих термінів. Зокрема, це стосується таких понять як інтермодальні і мультимодальні перевезення. Що це за тип перевезень і в чому їх відмінності, ми поговоримо в цій статті.

При інтермодальних перевезеннях вантаж доставляється кількома видами транспортних засобів і декількома перевізниками. Переміщення вантажу контролюється кожен раз новим експедитором.

Істотною перевагою інтермодальних перевезень є відсутність необхідності укладати договір з кожним учасником ланцюжка доставки. Тобто, іншими словами, логістична компанія, до якої він звернувся, вирішує комплексно питання перевезення від місця відправлення до місця прибуття.

Якщо говорити про перевезення такого типу в Україну, то найчастіше це виглядає так: вантаж прибуває в країну морським або залізничним транспортом, а потім країною транспортується автотранспортом. Безумовно, варіації переміщення існують і їх досить багато. Єдине, що важливо знати це те, що вантаж залишається опломбованим на всьому шляху прямування, що гарантує його безпеку.

Чим відрізняються інтермодальні перевезення від мультимодальних?

Система транспортної логістики крім інтермодальних перевезень передбачає також і мультимодальні. Суть таких перевезень полягає в тому, що товар переміщується за єдиним договором кількома логістичними організаціями. Це означає, що відповідальність за збереження вантажу несе одна компанія.

Мультимодальні перевезення мають на увазі використання єдиного документа для перевезення товару при використанні змішаних видів транспорту. Коли потрібно перевезти товар за кордон, завдяки такій системі вантаж можна доставити з цілісними пломбами на контейнері.

Загальні ознаки інтермодальних і мультимодальних перевезень:

  • для вантажоперевезень використовується мінімум два види транспорту.
  • відповідальність за вантажоперевезення лежить на одному операторі.
  • вантажоперевезення можливе при наявності одного транспортного документа.

Отже, іншими словами можна сказати, що загальна ознака обох видів вантажоперевезень — це їх комбінування. А різниця інтермодальних і мультимодальних перевезень в тому, що організація і відповідальність, як правило, лежить на експедиторській компанії.

Компанія RD Cargo має великий досвід в організації транспортування великих вантажів, і ми завжди готові забезпечити швидку і економічну доставку в будь-яку точку країни і світу.