Що таке митне очищення товару?

May 13 2021
Що таке митне очищення товару

З кожним роком Україна все активніше налагоджує торговельні відносини з різними країнами світу, зокрема з Туреччиною і Китаєм. Підприємці активно займаються імпортом товарів різних категорій, починаючи від дитячих іграшок і закінчуючи виробничою сировиною. Одним з важливих моментів процесу транспортування є проходження митного контролю. Що таке митне очищення товару, де воно проходить і за якими правилами, ми розповімо в цій статті. Ця інформація допоможе вам правильно підготуватися до проходження митного контролю, щоб уникнути штрафів і затримки доставки товару.

Що значить митне очищення?

Існує кілька визначень терміна “митне очищення”. Але в цілому їх можна звести до того, що під цим процесом слід розуміти комплекс дій, потрібний для безперешкодного транспортування вантажу (і транспортних засобів) через кордон України.

Будь-який вантаж, який в’їжджає на територію держави або виїжджає за його межі, повинен пройти процедуру митного оформлення.

Порядок проведення митного очищення:

  • Потрібно пройти митне оформлення.
  • Слід провести обов’язкові платежі.

Невід’ємною частиною очищення є відвідування інстанцій і надання пакетів різних документів. Як ви знаєте, всі країни мають власні сертифікати відповідності товарів і тим хто займається ввезенням і вивезенням товару, повинен їх собрать.Обратіте увагу, що кожен вид продукції має свій код.

Хто може провести митне очищення? Це може зробити як власник вантажу, так і брокер.

Щоб виконати митне очищення, потрібно пройти 5 етапів, а саме:

  • задекларувати товари.
  • привласнити номери товарної номенклатури.
  • здійснити контроль вартості вантажу.
  • оплатити митний збір.
  • здійснити проходження через контроль товарів і транспортних засобів.

Митне очищення: терміни

Стандартна процедура очищення триває від 3 до 5 днів. Для цього перевізник повинен правильно заповнити митну декларацію та зібрати повний пакет документів, а також провести всі потрібні оплати. Однак не виключена поява в ході перевірки певних ситуацій, що може призвести до збільшення термінів. Причиною цього можуть бути неправильно складені документи, відсутність потрібних дозвільних документів і т.д.

Як відбувається митне очищення вантажів з Китаю в Україну?

Сьогодні одним з найпростіших і дуже прибуткових бізнесів стала покупка товарів з Піднебесної для подальшого перепродажу. Вантажі з Китаю, як, власне, і будь-які інші, повинні пройти процедуру розмитнення. Митне оформлення має на увазі рішення важливих питань, про які важливо подбати заздалегідь.

Як зробити так, щоб митне очищення пройшла без втрати часу? Доручіть цю роботу професіоналам!

Митне очищення — це послуга нашої компанії, яку ми надаємо в рамках процедури доставки ваших товарів в Україну з країни зарубіжжя. Ми використовуємо найефективніші методи проходження митних процедур, беремо на себе організацію проходження митниці, а також вирішуємо всі інші питання на користь клієнта.

Ви можете бути впевненими, що митне очищення пройде правильно і швидко!