Мало хто знає, но визначення “митне очищення вантажу» не існує. За термінологією правильно говорити “митне оформлення”.
Коли ми вживаємо словосполучення “митне очищення”, то розуміємо під цим певний список дій, який призначений для того, щоб узаконити певний вантаж. Виходить, що після виконання цих маніпуляцій, товар можна спокійно переміщати, продавати і використовувати в будь-яких цілях, які не суперечать закону.
Торговельні операції можна розділити на два діаметрально різні типи: експортні та імпортні.
Під експортом розуміють вивезення товару за межі країни-виробника, а під імпортом ввезення.
З цього робимо висновок, що митне оформлення необхідно в обох випадках. Тобто митне очищення вантажу необхідно пройти два рази: в країні-експортері, і в країні-імпортері.
Митне оформлення пори вивезенні вантажу (експорт)
Основне завдання тут збір документів, які підтверджують оплату платежів, необхідних зборів і податків, і те, що даний товар безпечний і є обґрунтування для його вивезення.
Митне оформлення при ввезенні вантажу (імпорт)
Найчастіше, імпортні операції набагато жорсткіше регулюються, ніж експортні. Спочатку, це пов’язано з тим, що країна-імпортер на законодавчому рівні намагається захистити вітчизняного виробника, або як це ще називають, здійснити політику протекціонізму.
Спеціально для того, щоб уникнути зайвих витрат при проходженні митних процедур, доцільно залучати до цієї процедури митного брокера, або повністю довіритися транспортної компанії, яка візьме все в свої руки і позбавить Вас від клопоту.