Види автотранспорту для вантажоперевезень

February 22 2022
виды автотранспорта для перевозки грузов

Що таке автомобільний транспорт у логістиці? Це один з найпопулярніших способів транспортувати вантаж з однієї точки в іншу. Висока затребуваність автоперевезень пов’язана з їх високою маневреністю, прохідністю та відсутністю рейкового полотна та посадкових смуг. Безперечна перевага — доступна ціна. У логістиці прийнято виділяти різні види автотранспорту для перевезення вантажів.

Автотранспорт: види для вантажоперевезень

Сьогодні існує досить великий перелік модифікацій автомобільного транспорту, що вже доводить його затребуваність і популярність.

Серед основних видів вантажного автотранспорту можна виділити такі:

  • Тентовий причіп або напівпричіп. Підвищена місткість є характерною рисою. Дозволяє перевозити вантаж вагою до 20 тонн.
  • Ізотерм або рефрижератор. Необхідний для перевезення вантажів, які вимагають підтримки у процесі перевезення особливого температурного режиму.
  • Лісовози. Використовується не тільки для перевезення лісоматеріалів, але також інших товарів, які стійкі до зовнішніх впливів.
  • Відкрита платформа. Застосовується для перевезення бетонних блоків, будівельних конструкцій та ін.
  • Платформа для перевезення негабаритних об’єктів. Відмінна риса транспорту – підвищена вантажопідйомність, а також наявність спеціалізованої конструкції, що дозволяє розкладати до 29 м завдовжки.
  • Автоцистерна. Застосовується для транспортування харчових та нехарчових рідин. Середня вантажопідйомність – 12-20 тонн.
  • Автовози. Пристрої використовуються для перевезення легкових машин.

Перераховані види машин для вантажоперевезень – не єдині. В залежності від типу вантажу, що перевозиться, ви зможете підібрати оптимальний вид автотранспорту для вантажоперевезень.